Taniec na wrotkach

16.11.2023

Wrotkarstwo jako dyscyplina sportowa dynamicznie rozwija się w Polsce. Uprawianie tej aktywności fizycznej, która zwiększa wytrzymałość, gibkość i poprawia koordynację, rozpoczęli uczniowie Zespołu Szkół w Trzebini Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach. 

Uczniowie Zespołu Szkół w Trzebini z wielkim entuzjazmem zaangażowali się w nową, pozytywną aktywność fizyczną, umysłową i emocjonalną. Zdobywając otwartość na pokonywanie barier społecznych w grupie rówieśników.

25 października, dziesięcioro uczniów wzięło udział w konkursie tańca na wrotkach. Każdy z uczestników konkursu sam opracował sobie choreografię i wybrał muzykę do swojego tańca. Kolejność występów została wybrana w drodze losowania. Instruktor rekreacji ruchowej nagrywał każdy, trwający 3 minuty, występ. Po powrocie do szkoły uczniowie obejrzeli w sali informatycznej nagrania z występów i uczestniczyli w głosowaniu. Jednogłośnie zwycięstwo w konkursie zdobył Łukasz Jarczok. Jego choreografia była najciekawsza: pełna skoków i piruetów.
-
Aktywność na wrotkach angażuje całe ciało, a wiele mięśni pracuje wspólnie, aby zapewnić płynną i skoordynowaną jazdę – stwierdził uczestnik zajęcia Filip.

Zajęcia we wrotkarni potwierdziły celowość wzbogacania wachlarzu metod i form pracy
z młodzieżą, zgodną z naturalną ich aktywnością, zapałem twórczym i posiadaniem zainteresowań zdrowotnych. Młodzi ludzie bowiem dostrzegli walory i korzyści zdrowotne z uprawiania sportu. Zajęcia we wrotkarni pobudziły młodzieńczą energię i zapał w rozwijaniu dodatnich aspiracji i wartościowych ambicji, były wspaniałą zabawą dla wszystkich uczniów.